יהונתן תפוחי

יהונתן תפוחי (40) מתגורר עם משפחתו בתל אביב – מתכנן ומורה לפרמקלצ'ר, הנדסאי נוף וגנן מוסמך. ממקימי ארגון הפרמקלצ'ר הישראלי, עוסק בחינוך וגינון פרמקלצ'ר מזה 15 שנים. רכש את הכשרתו דרך התנסויות ומחקר למציאת פתרונות לפיתוח חיים ברי-קיימא.

כשהוא רכוב על אופניים במסעותיו מחוף לחוף באמריקה ובהודו, רכש יהונתן ידע וניסיון מעשי רב ערך בן מאות שנים מתושבים מקומיים, נוודים, וחקלאים. בהגיעו לישראל, בנה תוכניות להעברת הידע שצבר על פי שיטת הפרמקלצ'ר והקים את מכללת פרמה ללימודי אקולוגיה מעשית.
יהונתן הוביל פרויקטים אקולוגיים חינוכיים ברחבי הארץ, כגון תוכנית לימודים הרשתית לתיירות וקיימות בבתי הספר היסודיים במועצות תמר ומגילות בים המלח .הכשרות מקצועיות לקהילה בשיתוף עיריית תל אביב-יפו באמצעות הדרכתם של אנשי הקהילה בגינון אקולוגי ופרמקלצ'ר, עשרות קורסים בתכנון פרמקלצ'ר, ופרויקטים באדריכלות נוף .
לאורך השנים יהונתן הקים מרחבים אקולוגיים בבתי ספר יסודיים ותיכונים במגזר הערבי והיהודי. הפעילות בבתי הספר חוללה מהפכה משמעותית ומעבר לתפיסת הקיימות שלאורה מתנהלים המוסדות כיום.
יהונתן מדריך בתי עסק מגוונים המעוניינים לעבור תהליך יירוק ומהפך אקולוגי, לדוגמה מסעדת אורנה ואלה בתל אביב, המפרידה זבל אורגני ומייצרת קומפוסט משאריות המזון במסעדה, או חברת כנס אינטרנשיונל אשר ערכה שיפור משמעותי בצי הרכבים, הטיסות וניהול המשרד.
על אמריקה, אינדיאנים ופשטותכיום, יהונתן ממשיך בפועלו ומוביל מאמצים להגברת מודעות לשיטת הפרמקלצ'ר. שיטה זו יכולה להפוך את העיר למקום ירוק עם איכות חיים גבוהה, ולהחזיר לכפר את חוסנו הכלכלי וציווינו החקלאי.

 

יונתן שלום,
מה שלומך?? לפני 8 שנים עברתי אצלך קורס פרמקאלצ'ר, היה מעולה ועדיין זכור לטובה ויש דברים שעד היום מנחים אותי (אמרתי לך את זה גם שנה וחצי אחרי אבל בטח אתה לא זוכר אותי..)
בכל מקרה, אני עובד כיום כמורה לשל"ח, ועדיין מלמד ומעביר תכנים שלמדתי בזמנו..
כיום המורים לשלח עברו לאופק חדש וכדי לקבל תוספת בשכר אפשר להראות גמולים של קורסים שעברנו.
תודה רבה ושנה טובה!

11222245_10206282513075725_7811131252444247162_n

יהונתן עם תלמידיו במכללת פרמה

יהונתן היה מנוע של ידע ואנרגיות ונתן אוירה מאוד נעימה ומפרה. הידע האינסופי והגישה הרגישה לעולם הפרמקלצ'ר היו מתנה עברנו לקורס (מחזור 22)

 

המון השקעה ואכפתיות מצידו לאורך כול הקורס ,פשוט מצוין.

יהונתן,במקום שיש אהבה יש חיים מ.גנדי

 

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *